MOGAZ TARİHÇE

MOGAZ

Mogaz Petrol Gazları A.Ş. 1963 yılında Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı ile kurulmuş Türkiye’nin ilk LPG dağıtım şirketlerinden biridir.

1993 yılına kadar Mobil Oil T.A.Ş. ve Koç Topluluğu ortaklığı, Mobilgaz markası ve Mobil Petrol Gazları A.Ş. ünvanı ile faaliyet gösteren şirketimiz, aynı yıl sermaye yapısı itibari ile tamamen Koç Topluluğu bünyesine katılmış ve ticari faaliyetlerini Mogaz Petrol Gazları A.Ş. ünvanı ile sürdürmeye devam etmiştir.

2003 yılı sonunda Lipet Likit Petrol Gazı ve Yakıt Ticaret A.Ş.’ nin şirketimize katılması ile Mogaz, pazardaki yerini daha da güçlendirmiştir.

Yurt genelinde Mogaz ve Lipetgaz markaları ile tüplügaz, otogaz ve dökmegaz satış ve dağıtım faaliyetlerini sürdüren şirketimiz, aynı zamanda Türkiye’de abonelere direk olarak tüplü LPG dağıtımı yapıldığı doğrudan satış uygulamasını başlatan ve ayrıca Kokusuz LPG üretip satan ilk şirkettir.

Sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Mogaz, İstanbul Sanayi Odası’nın, Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 2010 yılında 63. sırada yer almıştır.